Instagram da Olağan Dışı Giriş Sorunu nasıl çözülür 2019

Instagram da Olağan Dışı Giriş Sorunu nasıl çözülür 2019

Instagram da Olağan Dışı Giriş Sorunu nasıl çözülür 2019

Instagram , hiç şüphesiz modern dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biridir.Dünya da bu kadar popüler olan instagram da doğal olarak bazı sorunlar ile karşılaşılıyor. Bunların ilk sırasalarında ‘Olağan dışı bir giriş denemesi saptadık’’ sorunu gelmektedir. Hemen hemen bir çok sayfa sahipleri bu sorunla zaman zaman karşılaşmıştır. Bu yazımızdan bu sorunun çözümleri, tekrar olmaması için neler yapılması gerektiği konularında sizi bilgilendireceğiz.

Instagram şüpheli giriş tespit edildi , ne yapmalıyım?

Instagram hesabına şifre ve kullanıcı adı ile herkes aynı anda farklı cihazlardan ve lokasyonlardan giriş yapabilir. Şifrelerin veya hesapların çalınması durumuna bir çözüm olarak instagram tarafından şüpheli giriş saptaması uygulamasını geliştirmiştir. Eğer sizin hesabınıza farklı bir cihazdan (sizin daha önce hiç giriş yapmadığınız bir cihazdan) , farklı bir bölgeden giriş yapılmaya çalışılırsa hesabınız o anda kilitlenip sizden doğrulama kodu almanız istenebilir. Aslında bu uygulama sizin hesabınızı çalınma gibi durumlara korumak amaçlı olarak instagram tarafından geliştirilmiştir.

Bu mesajdan sonra karşınıza bir ekran gelecektir, burada bunu ben yapmadım ve bunu ben yaptım yazar. Eğer farklı uygulamalara siz izin verdiyseniz bunu ben yaptım demeniz gerekir. Eğer herhangi bir uygulamaya izin vermediyseniz o zaman hesabınız tehdit altında demektir.

Hesabını güvene almak için bunu yapanın sen olduğunu bize bildir yazısı çıktıktan sonra bunu ben yaptım deseniz de farklı yerlerden giriş yapıldığı sürece aynı mesajı görmeye devam edebilirsiniz.

Instagram bu gibi sorunlar ortaya çıktığında sizden hesabın size ait olduğunu ispatlamanızı isteyecektir. Bunun için de telefonunuza ya da mailinize bir kod gelecek, bu kod ile de şifrenizi değiştirmelisiniz. Eğer e posta ve telefonunuzu unuttuysanız o zaman öncelikle o sorunu çözmeniz lazım. Şifrenizi değiştirdikten sonra olağan dışı giriş denemesi sorunu çözülmüş olacaktır.

Şifrenizi değiştiremezseniz bu sorunu nasıl çözersiniz?

Telefona ya da e postanıza kod gelmiyor ya da siz bunlara giremiyorsanız, bu durumda Instagram ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Instagram.com a gidip giriş yapmak için yardım al butonuna tıkyalın daha sonrasında Kullanıcı adınızı yazdıktan sonra daha fazla yardıma ihtiyacım var kısmına tıklayın. Bundan sonrasında ise , Instagram’a yaşadığınız sorunu bildirmeniz gerekmektedir.

Takiphilesiyap.com olarak , siz değerli ziyaretçilerimiz ve takipçilerimiz için sayfanızı daha iyi yöneterek işlem yapabilmeniz adına  bu yazılarımızı hazırlıyoruz. Takiphilesiyap.com sayfamızda bulunan blog bölümündeki faydalı yazılarımıza da göz atmanızı rica ederiz. Teşekkürler..

2019-04-27 18:33:39

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

2019 Instagram  Etkili Takipçi Hileleri

2019 Instagram Etkili Takipçi Hileleri

Instagram da etkili takipçi hilelerin en başında takiphilesiyap.com olarak sayfamızı göreceksiniz. Instagram en popüler kişi ve fenomen olmak veya instagram satış sayfasının prestijli görünmesini

Instagram  Hikayelerine Link Ekleme Nasıl Yapılır

Instagram Hikayelerine Link Ekleme Nasıl Yapılır

Sosyal medya uygulamaları içersin de Instagram da Hikeyaler kısmına link ekleme özelliği son zamanlarda çok revaç da olmuştur. Fotoğraf ve video paylaşılan sosyal medya uygulamaları bir yenilik

Instagram Beğeni Hilesi 2019

Instagram Beğeni Hilesi 2019

 Instagram Beğeni Hilesi 2019 Instagram da bir çok şahsi sayfalar , firma veya hizmet sayfalarıı beğenilerin çok yüksek olmasını ister fakat bunun için bir çok hareketin aynı anda yapılması