Instagram’da Canlı Yayın Nasıl Yapılır ?

Instagram’da Canlı Yayın Nasıl Yapılır ?

Instagram’da Canlı Yayın Nasıl Yapılır ?

Popüler Sosyal Medya Instagram kullanıcıları  Canlı Yayın özelliğini çok sevdi adeta bayıldı. Instagram hem şahsi kullanıcılar hem de bir çok firma markalarını canlı yayınlara yönlendirmeye başlamaktadır. Tabi bunda en büyük etkenlerden biride Canlı yayın yapmanın herkes tarafından kolayca yapması ile birlikte bir çok marka pazarlama ve reklam çalışmalarını bu alanlarda yapmaktadırlar. Bugünkü yazımızda Canlı yayın nasıl yapabileceğinizi ve bu konuda nelere dikkat edilmesi gerekeceği konusunda sizlere bilgi aktaracağız.

Evet arkadaşlar bunun için yapmamız gereken ilk adım Instagram’ın en güncel versiyonunu kullanmanız gerektiğinin altını çizerek başlamanız gerekmektedir. Eğer otomatik güncelleme ayarlı değilse , güncellemeleri manuel olarak yapıyorsanız, uygulama mağazası üzerinden Instagram’ın en güncel versiyonuna güncelleme yapmamız gerekecektir. Eğer uygulamanız en son haliyle güncelse bu aşamayı direk atlayarak da bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra, hikaye paylaşımı yapılan ekrana geçmeniz gerekiyor daha sonra sol üst tarafta bulunan kamera ikonuna tıklamanız gerekmektedir.

Hikaye paylaşım ekranına geçtiğinizde, ekranın alt bölgesinde farklı seçenekler görmüş olacaksınız. "Canlı", “Normal” “Boomerang” gibi 3 farklı seçenek bulunmaktadır. Canlı yayın için, altta bulunan  “Canlı” sekmesine tıklamanız yeterlidir.

Canlı yayın ekranına geçtikten sonra, yine ekranın alt bölümünde bulunan “Canlı Yayını Başlat” sekmesini göreceksiniz. Yayını başlatmadan önce dikkat etmeniz gereken konulardan bir taneside ekranın üst bölümünde bulunan “Zil” ikonunun aktif olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Bu ikonun görevi , canlı yayına başladığınızda, takipçilerinize bir bildirim göndermektedir. Böylelikle canlı yayına geçtiğinizde, takipçileriniz kendilerine gelen bildirim aracılığı ile yayınınızdan haberdar olabilirler.

Ayarlardan bildirim ayarlarını açın , canlı yayına başla dedikten sonra artık istediğiniz gibi yayına başlayabilirsiniz. Ekran üzerinde beliren kullanıcıların yaptıkları yayınları  takip edebileceğiz gibi aynı zamanda mesaj yoluyla da hareket edebilirsiniz.

Canlı yayınınızı bitirme işlemini istediniz ,ekranda size canlı yayının kaydedilerek 24 saat boyunca yayında kalmasını isteyip istemediğinizi instagram tarafından sorulacaktır. Dilerseniz yayını sonlandırdıktan sonra tamamen silebilir, dilerseniz de 24 saat daha bu yayını takipçileriniz ve ziyaretçilerinize gösterebilirsiniz. Yayın sırasında tüm takipçilerinizin bu yayını görmeme ihtimali söz konusu olabilir bunu düşünerek, 24 saatlik süre boyunca bu yayınları göstermeye devam etmeniz durumunda takipçileriniz farklı zamanlarda yayınlarınızı izleyebilirler. Instagram üzerinden canlı yayın yapmak için bilmeniz gerekenler kısacası bunlar. Haydi şimdi Canlı yayına geçebilirsiniz..

Takiphilesiyap.com olarak , siz değerli ziyaretçilerimiz ve takipçilerimiz için sayfanızı daha iyi yöneterek işlem yapabilmeniz adına  bu yazılarımızı hazırlıyoruz. Takiphilesiyap.com sayfamızda bulunan blog bölümündeki faydalı yazılarımıza da göz atmanızı rica ederiz. Teşekkürler

2019-04-17 12:04:49

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Instagram Beğeni Hilesi 2019

Instagram Beğeni Hilesi 2019

 Instagram Beğeni Hilesi 2019 Instagram da bir çok şahsi sayfalar , firma veya hizmet sayfalarıı beğenilerin çok yüksek olmasını ister fakat bunun için bir çok hareketin aynı anda yapılması

Instagram da Takipçi ve Beğeni  hileleri hakkında bilmeniz gerekenler

Instagram da Takipçi ve Beğeni hileleri hakkında bilmeniz gerekenler

Instagram da Takipçi ve Beğeni hileleri hakkında bilmeniz gereken bir çok önemli unsur teşkil etmektedir. Bunlardan en etkili olanlarının bazılarınıı şu şekilde sizlere sunmaya çalışalım.

Instagram da Olağan Dışı Giriş Sorunu nasıl çözülür 2019

Instagram da Olağan Dışı Giriş Sorunu nasıl çözülür 2019

Instagram da Olağan Dışı Giriş Sorunu nasıl çözülür 2019 Instagram , hiç şüphesiz modern dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biridir.Dünya da bu kadar popüler olan instagram